A méregtelenítés fontos az emberi szervezet számára, ezt sokszor halljuk, nézzünk a dolgok mögé. Miért is olyan fontos a méregtelenítés?
Szervezetünk egy csodálatosan megalkotott szervrendszerek egysége, ahol minden mindennel összefügg.
Szervezetünk két kiválasztó, méregtelenítő szervvel rendelkezek, az egyik a máj a másik a vese. Ezek a szervek az élelmiszerekkel, folyadékokkal bevitt káros, illetőleg nem hasznosítható anyagokat hatástalanítják, kiválasztják, melyek az anyagcserefolyamtok során távoznak szervezetünkből, vizelet, széklet formájában. Ha szerveink egészségesen működnek, akkor megoldják a szervezet méregtelenítését, tisztítását.
Azonban felgyorsult, modern világunkban az élelmiszerek jó része tartalmaz, ízfokozókat, állagjavítókat, színezékeket, tartósítószereket, adalékanyagokat, melyek terhelik szervezetünket. Továbbá pl. a helytelen táplálkozás, mozgásszegény életmód, káros szenvedélyek, stressz következtében felszaporodhatnak szervezetünkben a mérgező anyagok, melyek kiválasztása megterhelheti szervezetünket. Ezért segíteni kell a szervezetünknek, ezt több formában, módon is megtehetjük.
Mit csináljunk?
A méregtelenítés megkezdése előtt mindenképp konzultáljon háziorvosával, mivel bizonyos egészségügyi állapotok (pl. cukorbetegség, terhesség) esetén kontraindikációk merülhetnek fel.
Azt, hogy a táplálkozásnak nagy szerepe van az egészségünk megtartásában már az ókorban tudták.
„Táplálékod legyen az orvosságod, orvosság legyen a táplálékod.” (Hippokratész) A gyógyító táplálkozás ismeri és használja a gyógynövények testi-szellemi-lelki egészségre gyakorolt hatását.
„Az vagy amit megeszel” Ludwigh Andreas Feuerbach megállapítása egészségtudatos táplálkozásra utal. Mit, mivel, mikor, mennyit, hogyan? Ezekre a kérdésekre ad választ a testtudatos táplálkozás.
A két méregtelenítő szervünk egészséges működését kiegyensúlyozott étrenddel (amelyben pl. sok friss gyümölcs, zöldség van) tudjuk támogatni, és egyéni szükséglettől függő mennyiségű vízfogyasztással (2-3 liter).
A népi gyógyászatban alkalmazott teáknak is jótékony hatásai lehetnek: a vesékre pl. a mezei zsurló, csalán, nyírfalevél, a májra pl. mezei katáng tea.
A tea fogyasztásnál alapelv: folyamatos, hosszú távú alkalmazásuk nem ajánlott. A különböző gyógynövényekből készült teákat felváltva ajánlott alkalmazni, kúraszerűen, legfeljebb 2-3 hétig. A máj sejtek regenerációjában hatásos anyagot tartalmaz a máriatövis, melyet általában étrend kiegészítőként találjuk meg.
A méregtelenítés folyamatában még részt vesz a tüdő és a bőr is. Ezért fontos, hogy minél több időt töltsünk friss levegőn, és mozogjunk.
A mozgásnál fontos a rendszeresség és a fokozatosság, csak annyit mozogjunk amennyi a pillanatnyi fizikai, egészségi állapotunknak megfelel. Az egyik legegyszerűbb, de ennek ellenére nagyon hasznos mozgásforma a gyaloglás.
A méregtelenítés hozzájárulhat a szervezetünk megfelelő egészségi állapotának fenntartásához, ezáltal az egészséges életmódhoz.
Különböző méregtelenítő módszerek léteznek pl. a több napos léböjt kúra, időszakos böjtölés, szaunázás.
A méregtelenítő módszerek között kiemelt figyelmet érdemel a méregtelenítő masszázs, méregtelenítő talpmasszázs.
Természetgyógyász, reflexológusként speciális méregtelenítő talpmasszázs programot alkalmazok azért, hogy pácienseim érezzék a masszázs, talpmasszázs szervezetre gyakorolt jótékony hatásait.
A méregtelenítő masszázs, talpmasszázs során meghatározott szervrendszereket, meghatározott sorrendben, meghatározott ideig masszírozom. A méregtelenítő masszázs célja: segítse a sejtekben felhalmozódó toxinok kiürítését, a külvilágból bekerülő mérgek kiáramoltatását, a pangó testnedvek áramlásának beindítását.
A salak és méreganyagok távozása esetén, javulhat a keringésünk, fittebbek, energikusabbak, egészségesebbek lehetünk.
Segítse, kényeztesse a szervezetét méregtelenítő talpmasszázzsal, érdemes kipróbálni!